Miss panenka 2009

11.05.2009 14:25

 

Miss panenka 2009 s Českým rozhlasem Hradec Králové

Děti ze Základní školy v Pěčíně se letos již podruhé účastní akce, která se jmenuje Miss panenka 2009. Samotný projekt „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěti“, po dlouhá léta podporuje celosvětová organizace UNICEF a soutěž Miss Panenka Českého rozhlasu HK z tohoto projektu vychází.

Smyslem projektu „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěti“ je získat prostředky pro celosvětové očkovací programy, které každý rok zachrání život milionům dětí, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Každá představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským chorobám (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně). Vzhledem k tomu, že UNICEF potřebuje nejen zájemce, kteří panenku koupí, ale také dobrovolníky, kteří ji vyrobí, vznikl v roce 2005 nápad uspořádat soutěž Miss panenka. Prozatím se podařilo pro UNICEF získat díky dětem a učitelům z regionálních škol přes 2500 panenek.  Většina z nich už našla své majitele a splnila tak svůj účel. V tomto období vrcholí příprava čtvrtého ročníku projektu Miss panenka. Naše škola do této soutěže připravila tři panenky – indiánky  a kluci i holky byli nadšení z myšlenky, že možná zachrání život někomu na druhé straně naší zeměkoule.

3.června 2009 proběhne v královéhradeckém Aldisu gala vyhlášení nejkrásnější panenky, která získá titul MISS PANENKA 2009. Na toto slavnostní setkání budou pozvány všechny zúčastněné školy, známé osobnosti i zástupci organizace UNICEF, ale také lidé, kteří zakoupením - adopcí panenky poskytnou peníze na očkování. Jedna panenka stojí 600,-, což jsou náklady spojené s očkováním dítěte ze země, kde neexistuje běžný zdravotnický systém. A pokud byste i vy, čtenáři tohoto článku, měli zájem o koupi – adopci panenky, můžete to udělat prostřednictvím internetové stránky www.unicef.cz

                                                 

                                                             Mgr.Věra Dušková

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola a mateřská škola Pěčín

Pěčín 42
517 57 Pěčín


491 616 987